Lęk po obudzeniu i koszmary senne

Budze sie i nie poznaje miejsca w którym się znajduje ogarnia mnie paniczny lęk dopiero po kilkudziesięciu sekundach dociera do mnie ze jestem w domu dlaczego tak sie dzieje ? Niedawno mialem bardzo realistyczny sen w ktorym jakas sila wyciagnela mnie za nogi z lozka obudzilem sie na srodku sypialni..

Zaburzenia snu, w tym koszmary senne mogą być objawem niepokoju, przemęczenia, napięcia i stresu. Także trudności emocjonalne mogą wpływać na "jakość" snu. Warto rozpocząć od z miany przyzwyczajeń sennych- wysypianie się, wywietrzenie pomieszczenia do spania, regularne kładzenie się spać i pory wstawania, zrezygnowanie lub lekkostrawne posiłki przed położeniem się itp. Jeśli po jakimś czasie objawy nie przejdą- warto zgłosić się do psychologa, który na podstawie dokładnego wywiadu określi źródło problemu.

Ciężko odpowiedzieć jednoznacznie na Pana pytanie. Zaburzenia snu mają różną przyczynę. Czy zdarzały się już Panu wcześniej, czy może ostatnio wydarzyło się w Pana życiu coś niepokojącego? Jakie ma Pan nawyki?
Jeśli przez dłuższy czas będą się pojawiały, to sugeruję udanie się na konsultację do psychologa.

Dzień dobry, czy takie objawy pojawiły się ostatnio czy trwają od dłuższego czasu?, w ostatnim czasie mogą być spowodowane stresem i napięciem pojawiającym się w pana życiu. Jeżeli z kolei objawy utrzymują się od dłuższego czasu zachęcam do kontaktu z psychologiem. Pozdrawiam.