Lęk przed chorobą psychiczną i natrętne myśli

Witam , piszę do Państwa z wielką prośbą o pomoc... Mam zaburzenia lękowe i fobie, lekarka przepisałam mi lek o nazwie Alprox który mam brać nagłych wypadkach. Ale przed chwilą stało się coś dziwnego , nie spotykane wcześniej uczucie przerażenia , lęk przed chorobą psychiczną , nie mogę normalnie myśleć, przed chwilą zamknęłam się totalnie w swoim świecie i nie wiem co mi jest, tak jak bym utraciła zmysły. Nie mogę się skupić, wzięłam Alprox ale boję się że zachoruję psychicznie...

Dzień dobry,

Namawiam na podjęcie leczenia w Poradni Leczenia Nerwic (bądź prywatnie), gdzie podstawową metodą leczenia zaburzeń lękowych pozostaje PSYCHOTERAPIA. Leki stosuje się wyłącznie krótkookresowo i w wyjątkowych sytuacjach. A to co Pani obecnie przeżywa, jak najbardziej mieści się w obrazie zaburzeń lękowych.

Dzień dobry, zachęcam panią do kontaktu z lekarzem psychiatrą w celu przeprowadzenia pełnej diagnozy - lekarz przepisze odpowiednie leki, oraz konsultacji psychologicznej, po której psycholog zaleci dalsze kroki postępowania, prawdopodobnie psychoterapię, która jest sposobem leczenia nerwic. Pozdrawiam.

Leki działają na objawy, nie pozwalają pozbyć się konkretnego ich źródła. Proszę udać się na psychoterapię, gdyż ta pozwoli Pani przepracować problem (a nie tylko go "uśpić" jak w przypadku lekarstw) i się go skutecznie pozbyć. Pozdrawiam.