Lęk przed chorobą serca

Witam Mam lęki przed tym ze jestem chory na serce. Czuje bóle w klatce o różnym natezeniu i rodzaju, raz mnie kluje raz rozpiera, raz boli, Czuje tez dretwienia i drgawki w różnych czesciach ciala, W lewej łydce czuje raz cieplo raz zimno, robi mi sie duszno. Zrobiono mi ekg i echo serca oraz test wysilkowy wsztstko ok. Ciagle czuje jakies nap[iecie ktore troszke przechodzi po hydroxyzynie. Co mi moze dolegac? Czy to moze nerwica czy szukac innych przyczyn?

Jan ZajÄc

Witam. Z tego co Pan pisze, główna dolegliwość nie jest somatyczna - jest to lęk. Polecam lekturę artykułu http://portal.abczdrowie.pl/lek
Poza tym na Pana miejscu skontaktowałbym się z lekarzem psychiatrą w celu wprowadzenia skutecznej kuracji przeciwlękowej.