Lęk przed czynnością w pracy

Witam! Jestem pogodna wesola osoba,pracuje w supermarkecie i bardzo jestem z tej pracy zadowolona,ale gdy przychodzi moment kiedy musze usiasc na kase ogarnia mnie lęk...,cala sie trzese,nie potrafie sie skupic,nie umiem nad soba zapanowac,nie wiem co sie wtedy ze mna dzieje,a to wszystko sie nasila gdy tylko kolejka rosnie,bo jak jest malo ludzi,to jeszcze jakos obsluguje...Dodam ,ze na co dzien nie mam problemow z ludzmi...,w pracy moje stosunki kolezenskie tez sa bardzo dobre.Prosze o pomoc .

Najwyraźniej ma pani problem z radzeniem sobie z presją. Im więcej ludzi w kolejce, tym większy stres. Rozpoczynając codziennie pracę od razu -zapewne nieświadomie -myśli pani o tej presji. Po pierwsze proponuję przed rozpoczęciem pracy zastosowac trening relaksacyjny Jacobsona (nagrania dostępne są w internecie). To powinno pomóc pani w zrzuceniu z siebie napięcia. Poza tym myślę że przyda się pani również konsultacja z psychologiem poznawczo-behawioralnym, który pokaże pani skuteczne metody radzenia sobie ze stresem, presją i myślami związanymi z tym stanem. Pozdrawiam

Dzień dobry,

Być może odpowiednią formą pomocy będą różne treningi (warsztaty) asertywności / treningi radzenia sobie ze stresem ?
Takie treningi są dostępne wyłącznie w ofercie prywatnej, oferowane przez gabinety psychologiczne / psychoterapeutyczne.