Lęk przed hospitalizacją

Neurolog chce mnie położyć w szpitalu na parę dni i zrobić tomografię, EKG, Dopplera, Holtera i jeszcze jakieś coś chyba, problem w tym, że ja nie mogę zostać w szpitalu na noc. PO PROSTU NIE MOGĘ. Znam swoją wytrzymałość psychiczną, problemy depresyjne i wiem - zwłaszcza gdyby mieli mnie podpiąć do jakiegoś wenflonu - że mógłbym zacząć serio świrować w nocy (bać się, panikować itd.) Mieszkam 3 minuty drogi od szpitala, więc mam BLISKO. Stąd pytanie: czy mogli by wypuszczać mnie na noc do domu?

Dzień dobry,

Nie ma takiej możliwości, żeby był Pan pacjentem szpitala i jednocześnie przebywał poza jego terytorium. Najlepiej porozmawiać z neurologiem o Pana trudnościach.

Zdarzają się tzw. przepustki dla osób teoretycznie pozostających stale przez kilka dni na oddziale. Na pewno zależy to jednak od indywidualnego przypadku, od badań które mają Panu wykonać, od zasad konkretnego oddziału. Proszę porozmawiać szczerze z neurologiem, może zaproponuje jakieś rozwiązanie.
A stany lękowe i problemy depresyjne warto tak czy siak skonsultować z psychologiem lub psychiatrą. Nie musi Pan z nimi żyć.

http://www.krakowpsycholog.com.pl/