Lęk przed jazdą autobusami i samochodami

Ostatnio mam lęk przed jazdą autobusami i samochodami,mam wrazenie ze nastapi wypadek.Jest mi niedobrze,chcialabym sie schowac,poca mi sie rece,mam uczucie ze inni pasazerowie tez odczuwaja zblizajace sie niebezpieczenstwo.Co mi dolega?co to jest?

Witam. Trudno postawić diagnozę na podstawie pani opisu dlatego zalecam konsultacje u psychologa lakarza psychiatry czy lekarza pierwszego kontaktu. Próbując odpowiedzieć jednak na pani pytanie co to może być postawiła bym na nerwicę albo skutek po traumatycznym zdarzeniu nie koniecznie wypadku komunikacyjnym jednak wymagałoby to zagłębienia tematu pani lęków i objawów. Pozdrawiam i zachęcam do konsultacji u specjalisty