Lęk przed kontaktem z ludźmi u 20-letniej osoby

Witam, mam 20 lat i od 13 roku zycia nie moge sie uporac sam ze soba. Chodzi o to, ze boje sie kontaktow z ludzmi. Wyjscie z domu na Swiat zewnetrzny to dla mnie olbrzymi stres. Najbardziej boje sie tego ze spotkam kogos znajomego albo kogos z rodziny i bedzie z nim trzeba zamienic pare slow. Wydaje mi sie ze rozmowa innych ludzmi ze mna sprawia im straszny dyskomfort ze wzgledu na sposob w jaki na nich patrze. Prosze o diagnoze tego oisu

Dzień dobry,

Nikt przez internet nie może diagnozować, bez osobistego badania osoby.
Natomiast Pani opis jest wystarczający, żeby polecić Pani kontakt ze specjalistą (lekarz psychiatra, psychoterapeuta), który po 1) oceni Pani trudności, a po 2) jeżeli będzie taka konieczność i zgoda z Pani strony - może zaproponować odpowiednie leczenie.