Lęk przed ludźmi po urodzeniu dziecka

Witam mam 24 lata i problem z którym nie potrafię sobie poradzić. Od urodzenia synka, który ma 1,5 roku mam lęk przed ludźmi boję się wychodzić z domu,często na oczach mam taką zasłonę że prawię nic nie widzę,mam obawę przed odejściem męża, a przed wszystkim boję się o synka bo nie raz mam takie coś że bym go skrzywdziła ale się powstrzymuję. Proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu.

Witam, Pani stan psychiczny wydaje się na tyle niepokojący, że należy jak najszybciej udać się do lekarza psychiatry i rozpocząć farmakologiczne i psychoterapeutyczne leczenie. Pozdrawiam

Dzień dobry, proszę nie zwlekać i udać się do psychoterapeuty, to są dość poważne objawy, co nie znaczy, że nie uda się w miarę szybko znaleźć rozwiązania. Proszę rozważyć terapię w podejściu metasystemowym. Informacje znajdzie Pani w internecie.

Witam serdecznie,

Opisała Pani wiele objawów lękowych, które ograniczają Pani życie i odbierają radość z macierzyństwa. Bardzo skuteczna w leczeniu zaburzeń lękowych jest terapia poznawczo-behawioralna – obecnie najlepiej przebadana terapia pod kątem jej skuteczności. Nie warto czekać z podjęciem leczenia. Tutaj znajdzie Pani informacje, jak wybrać odpowiedniego specjalistę
https://martadziekanowska.wordpress.com/2014/09/09/84/

Pozdrawiam,
Marta Dziekanowska

Dzień dobry,
macierzyństwo to nie tylko słodki czas, czasem jest też podszyte bólem i cierpieniem. w kobiecie zachodzi bardzo dużo zmian, hormonalnych, psychicznych ale również zmiany ról społecznych. Te wszystkie rewolucje potrafią skutecznie wytrącić kobietę z równowagi psychicznej. Bardzo proszę aby udała się Pani do specjalisty Psychologa który pomoże tę równowagę przywrócić. Warto również wykonać badania poziomu hormonów.