Lęk przed porodem w 32 tygodniu ciąży

Witam. Jestem w 32tc bardzo boje sie porodu,jest to moj pierwszy porod i nie chcem byc nacinana i chcialam sie poradzic czy lepiej samemu peknac czy lepiej byc nacinana? Bardzo prosze o odpowiedz.

Witam.

Zdecydowanie leiej zezwolić na nacięcie krocza. Wkonuje się je na szczycie skurczu więc kobieta nie odczuwa momentu nacięcia zbyt boleśnie natomiast sanoistne pęknięcie może przebiec w niekorzystny sposób np.pęknięcie zwieracza odbytu. Powikłania samoistnych pęknięć są zbyt poważne więc lepszym wyjściem jest asekuracja i nacięcie przez doświadczoną położną.

Pozdrawiam.