Lęk przed porodem w 32 tygodniu ciąży
Witam. Jestem w 32tc bardzo boje sie porodu,jest to moj pierwszy porod i nie chcem byc nacinana i chcialam sie poradzic czy lepiej samemu peknac czy lepiej byc nacinana? Bardzo prosze o odpowiedz.

KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu
Bóle porodowe
Witam.
Zdecydowanie leiej zezwolić na nacięcie krocza. Wkonuje się je na szczycie skurczu więc kobieta nie odczuwa momentu nacięcia zbyt boleśnie natomiast sanoistne pęknięcie może przebiec w niekorzystny sposób np.pęknięcie zwieracza odbytu. Powikłania samoistnych pęknięć są zbyt poważne więc lepszym wyjściem jest asekuracja i nacięcie przez doświadczoną położną.
Pozdrawiam.