Lęk przed prowadzeniem pojazdu

Witam, jestem zawodowym kierowcą. Pewnego dnia zemdlałem w pracy, na szczęście jechałem sam i mogłem bezpiecznie zatrzymać chwilkę wcześniej pojazd. Od tego czasu boję się, że znów zemdleję, ciągle o tym myślę, do tego stopnia, że robi mi się słabo i jakby niedobrze. Nawet w dni, gdy nie idę do pracy mam czasem takie obawy. Od kilku dni te objawy mam codziennie. Jak sobie z tym radzić? Psycholog czy psychiatra? Co to jest i co zrobić by się wyleczyć?

Witam,
w związku z doświadczanymi przez Pana objawami warto skonsultować się z lekarzem ogólnym, aby sprawdzić przyczynę zasłabnięcia. Jeśli natomiast chodzi o same lęki zachęcam do kontaktu z psychiatrą. W zależności od jego rozpoznania odnoszącego się do nasilenia Pana objawów może Pan otrzymać wsparcie farmakologiczne lub/i zostać pokierowany na psychoterapię. W radzeniu sobie z trudnościami odnoszącymi się do lęków szczególnie pomocna jest terapia poznawczo behawioralna, która poprzez zmianę sposobu dokonywania oceny i interpretowania zdarzeń pozwala złagodzić pojawiające się stany lękowe
Pozdrawiam
Agnieszka Nowogrodzka
http://poznacsiebie.pl