Lęk przed samotnością w domu

Jak mozna poradzic sobie z lękiem przed zostaniem samej w domu?

Dzień dobry,

uważam, że najlepiej jak zgłosi się Pani do lekarza psychiatry i/lub psychoterapeuty, który porozmawia z Panią i udzieli specjalistycznej pomocy farmakologicznej/psychoterapeutycznej. Ważne aby nie zaniedbała Pani problemu, ponieważ lęk może się nasilać. Może Pani zapisać się do lekarza psychiatry w PZP, który powinien skierować Panią na konsultację u psychoterapeuty. Oczywiście może Pani także zapisać się bezpośrednio do psychoterapeuty.

Pozdrawiam,
Kamila Stasik

Szanowna Pani,
taki lęk to tylko objaw, można go wyeliminować tylko poprzez wyeliminowanie przyczyny lęku. Zachęcam Panią do konsultacji z psychologiem, polecam również książkę : "pokonać depresję lęk i gniew" jako pierwszy najmniejszy krok do przygotowania się do spotkania ze specjalistą i przyjrzenia się problemowi z trochę innej perspektywy.