Lęk przed spotkaniami z ludźmi

Witam. Piotr lat 23. Mam bardzo wielki problem ze zrobieniem czegokolwiek, gdzie będzie potrzebny mi kontakt z innymi obcymi osobami. Bardzo sie boje przed spotkaniem, odkładam je z dnia na dzień. Nie potrafię iść do pracy. Jest już dla mnie czymś wyjście do sklepu i gdy widze ludzi strasznie sie wstydzę, czuję głupio. Spotykam się z dziewczyną jak jestem pod presją, że ona już czeka, po jakimś czasie obcowania z Nią jest ok... Nie mam rodziny(spalone mosty) i mieszkam sam... Jak to zmienić?

Dzień dobry. Proszę się zastanowić, dlaczego dodał Pan to ostatnie zdanie. Może tu tkwi przyczyna i jednocześnie rozwiązanie. Wydanie coś jest nie tak w relacjach z rodziną, o co tu chodzi? Wycofuje się Pan z życia między ludźmi, skazuje na samotność i ta ogromna ilość lęku. Należałoby się przyjrzeć, gdzie jest jego źródło. Proszę pomyśleć o psychoterapii, bo samemu będzie Panu trudno sobie z tym wszystkim poradzić. Wszystkiego dobrego.