Lęk przed terapią u 30-latki

Witam. Od dłuższego czasu chodze na terapię. I ciągle idąc na nią czuję lęk. Nie mam pojęcia czemu. Tak jakbym się bała rozmowy, kontaktu. Oczywiście temat podjęty został na terapii ale nie umie określić przyczyny. Tematy są trudne do rozmowy.Podjęcie konkr tematu tez. Do tego jestem pogubiona , nie wiem co przeżywam nie umiem sobie z niczym poradzić a jedynym rozwiązaniem jest dla mnie ss ,które oczywiście niczego nie rozwiązuje. Jak mogę poradzić sobie z tym stanem. Oprócz pracy terapeutycznej

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Prawdopodobnie w tym momencie konieczna jest odpowiednia terapia lekowa.

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam,
warto podjąć ten temat jeszcze raz z terapeutą, ewentualnie zastanowić się nad tym, co jest dla mnie trudno, dlaczego przed terapeutą i spotkaniem z nim odczuwam lęk. Ostatecznie, pomyśleć o zmianie terapeuty.
Pozdrawiam
Monika Prus