Lęk przed wychodzeniem z domu i kontaktami z ludźmi

Witam. Od jakiegos czasu unikam kontaktu z innini. Nie mam ochoty i potrzeby rozmowy z kims. Boje sie ludzi. Mam male dziecko, gdyby nie to ze musze sie nim zajmowac zamknelabym sie gdzies...nie moge byc taka matka. Ciagly smutek, brak zainteresowan I brak pewnosci siebie, " pustka w glowie" nie mam na nic ochoty. To tylko czastka moich problemow i zmartwien...Odczuwam straszny lek przed zalatwieniem nawet najdrobniejszej sprawy. Jak gdzies wychodze to modle sie zeby nikogo nie spotkac...

Szanowna Pani, objawy opisane przez Panią z pewnością wymagają konsultacji u psychoterapeuty, który zdiagnozuje podłoże problemów i zaproponuje odpowiednią terapię. Dobrze byłoby nie czekać z tym zbyt długo. Przyczyny takiego stanu mogą być różne i należy je zbadać.
Nie pisze Pani o swojej sytuacji - na ile okoliczności mogą mieć wpływ na Pani samopoczucie: czy ma Pani wsparcie i troskę ze strony otoczenia. Czas wczesnego macierzyństwa to okres wielkich zmian, przeciążenia, podejmowania trudnych, odpowiedzialnych zadań. Pomoc bywa niezbędna. Czy umie Pani o nią poprosić i przyjąć?
Pozdrawiam serdecznie i zachęcam do kontaktu z psychoterapeutą.

Dzień dobry!

Opisuje Pani stany lękowe i depresyjne. Pomoc odnajdzie Pani pod opieką specjalistów. Prawdopodobnie w kontakcie z psychologiem w psychoterapii, być może również przy wsparciu leczenia farmakologicznego.

Pozdrawiam!

Witam,

Opisywany stan z pewnością zasługuje na konsultację lekarza psychiatry. Pozwoli to postawić właściwą diagnozę. Na pierwszej konsultacji są także omawiane możliwości leczenia takiego jak farmako- i psychoterapia.