Lęk przed wychodzeniem z domu u 19-latki

Jak to możliwe, że za każdym razem kiedy wychodzę z domu, mam potrzebę, żeby do niego wrócić, czuję się nieswojo, boli mnie kark, wszystko widzę jakoś dziwnie oddalone, jakby nierealne, czuję lęk przed zwykłym spacerem, mam wrażenie, że tracę kontrolę nad ciałem. Dlaczego tak się dzieje?

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Dzień dobry, jeśli sytuacja trwa od dłuższego czasu zachęcam do konsultacji u psychologa - psychoterapeuty oraz lekarza psychiatry. Objawy które pani opisuje mogą mieć podłoże nerwicowe - jednak musi to zostać ustalone podczas profesjonalnej diagnozy. Pozdrawiam.