Lęk przed wychodzeniem z domu u nastolatki

Witam, mam taki problem, który ostatnio przybrał na sile: Boję się wychodzić z domu do ludzi, boję się nawiązywać z nimi kontakt. W szkole (kończę drugą klasę liceum) zawsze staram się unikać innych. Cały czas mam wrażenie że wszyscy się ze mniej śmieją. Nie jestem w stanie wyjść na środek i zabrać głos, bo obawa przed wyśmianiem, doprowadza mnie do łez. Moje życie to dom-szkoła-dom. Przestałam wychodzić na miasto w obawie że spotkam kogoś znajomego. Nie wiem już co z tym zrobić.

Witam, proszę podjąć leczenie, może ono polegać na psychoterapii albo farmakoterapii, zamykanie się w domu z lęku przed światem może doprowadzić do kompletnej alienacji i tylko pogłębić Pani problemy. Pozdrawiam

Dzień dobry, z pani opisu wynika, że problem trwa od dłuższego czasu i jego objawy się nasilają. W każdej szkole można się skontaktować z psychologiem lub pedagogiem szkolnym - powinni oni zalecić pani dalsze kroki postępowania. Pozdrawiam.