Lęk przed wyjściem z domu a nerwica lękowa

Witam. Jestem Michał, mam 17 lat. Ostatnio moje życie to koszmar. Boję się wyjść z domu, przechodząc obok kogoś na ulicy mam uczucie, jakby chciał mnie za chwilę uderzyć. Straciłem kontakt ze znajomymi. Przestałem komukolwiek ufać. Wszystko mnie dobija. Robi mi się smutno, gdy widzę, jak się komuś powodzi w życiu, w ogóle nie wiem, co mam robić. Ciągle szukam sensu życia, którego nie mogę zauważyć. Mam myśli samobójcze coraz częściej, praktycznie codziennie głównie wieczorami. Potrafię się załamać na cały dzień po jednym słowie źle powiedzianym do mnie. Nic nie potrafię zrobić, bo szybko się poddaję nie widzę sensu w tym, co robię. Odczuwam wrażenie, jak by dalsze życie moje nie miało sensu. Brak mi odwagi na rozmowę z psychologiem, nie wiem już, co mam robić.

Paulina Witek Psycholog, Warszawa

Witam Ciebie serdecznie,

Pomimo obaw związanych z wizytą u psychologa gorąco namawiałabym Cię właśnie do tego. Stan, który towarzyszy Ci na co dzień, wymaga konsultacji z psychologiem oraz psychiatrą. Jeśli nie podejmiesz leczenia opisane przez Ciebie objawy mogą się nasilać. Szczególnie alarmujące są myśli samobójcze, które są zawsze ważną informacją o tym, że dzieje się coś niepokojącego.

Jeśli obawiasz się wizyty u psychologa, spróbuj od spotkania z lekarzem psychiatrą. Prawdopodobnie lekarz przepisze Ci leki, które mogą poprawić Twoje samopoczucie, co ułatwi Ci uczęszczanie na terapię.

Serdecznie Cię pozdrawiam i trzymam kciuki za szybka poprawę stanu zdrowia!