Lęk przed zdradą partnerki

Czekam na operacje kolana,moja dziewczyna woli spedzać czas ze znajomymi w klubie niż ze mną, boje sie ze kogoś pozna i mnie zostawi,bo nie spełniał jej oczekiwań, pomóżcie

Jadwiga Broniś Psycholog, Kielce

Witam. Ta sytuacja jest dla Ciebie niepokojąca- to zrozumiałe. Warto porozmawiać z psychologiem- psychoterapeuta na temat swoich leków i obaw i sytuacji w swoim związku.Za mało mam informacji aby odpowiedzieć obszerniej.pozdrawiam Jadwiga Broniś - psycholog

Podstawą udanego związku jest zaufanie do partnera. Jeśli dziewczyna daje Panu powody do zazdrości czy lęków, warto byłoby z nią porozmawiać. Wydaje mi się też, że nie do końca Pan wierzy w swoją wartość jako człowieka, skąd przypuszczenie, że nie spełni Pan jej oczekiwań? Zachęcam do zachowania spokoju, żadna ilość martwienia się nie zmieni przyszłości. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Witam,
Jest Pan w trudnej sytuacji, bo cierpi Pan z powodów fizycznych. Oczekiwał Pan od dziewczyny większego zainteresowania, jednak nie jest tak, jak Pan zakładał, że być powinno. Warto byłoby porozmawiać szczerze z partnerką na temat swoich obaw i niepokoju, a także powiedzieć czego Pan potrzebuje. Jeżeli potrzebuje Pan uporać się z natrętnymi myślami to dobrze byłoby zaczerpnąć pomocy psychologa/psychoterapeuty. Pomoc specjalisty będzie pomocna w celu polepszenia funkcjonowania.
Zapraszam na rozmowę.
Pozdrawiam, Magdalena Rachubińska