Lęk, silne bicie serca, zawroty głowy

Witam mam 22 lata i towarzyszy mi na co dzień przeraźliwy lęk... Stresuje mnie każda sytuacja nawet wyjście do lekarza po receptę na katar... objawy jakie mi towarzyszą to silne bicie serca, zawroty głowy, oblewa mnie pot Poza tym tik nerwowy kiedy np badam wzrok strasznie zaczyna drgać mi cała głowa i nie potrafię tego pohamować. w miejscu publicznym, np w kawiarni nie mogę podnieść filiżanki z kawą do ust bo ręka po prostu zaczyna mi dygotać. Co to może oznaczać?
22 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,
Z Twojego opisu mogę wywnioskować, że lęk towarzyszy Ci przede wszystkim w sytuacjach ekspozycji społecznej. Do tego dochodzą również objawy somatyczne. Może to świadczyć o zaburzeniu nerwicowym lub innym zaburzeniu na podłożu lękowym. Warto, żebyś skonsultowała się z psychologiem, który po dokładnym wywiadzie postawi pewną diagnozę.
Pozdrawiam

Witam, opis objawów pasuje do zaburzeń lękowych ("nerwica"). Jednak należy bezwzględnie wykonać badania lekarskie aby wykluczyć podłoże somatyczne. Jeśli badania lekarskie będą prawidłowe proszę zgłosić się do psychologa.
Pozdrawiam Serdecznie
Anna Miżowska

Witam,
objawy jakich doświadczasz są typowe dla osób którym na co dzień towarzyszy lęk.
Uczucie lęku to emocja, która nie pojawia się samoistnie ale na skutek bodźca, którym jest nasza myśl.A myśl jest niczym innym jak oceną tego co nam się przydarza. Jeśli bodziec jest zbyt silny (duży), i myślimy, że nie mamy takich zasobów i umiejętności by sobie z nim poradzić, a konsekwencją tego, w naszym mniemaniu, będzie jakaś katastrofa, to nieuchronnie musi pojawić się lęk.
Na ten lęk oczywiście odpowiada nasze ciało.
Proponuję poczytać o lęku i pracy z nim w internecie lub znaleźć odpowiednie książki lub skorzystać z pomocy psychologa.
Pozdrawiam
Beata Jaszczak

Mgr Anna Rossa Psycholog, Katowice

Ten opis przypomina objawy nerwicowe. Nie są one na ten moment bardzo silne, ale samemu trudno wyjść z takich problemów.
Aby leczenie było skuteczne najlepiej łączyć odpowiednie leki i psychoterapię. W ten sposób pracuje się z przyczyną problemu, a nie z jego skutkami. Polecam wybrać się na konsultację do psychoterapeuty i psychiatry.
Tylko proszę się teraz nie wczytywać w internetowe fora o nerwicy, bo od tego ludzie się często jeszcze bardziej lękowo nakręcają.:-)