Lęk uogólniony - co to jest?

Po badaniu psychologicznym stwierdzono u mojego męża lęk uogólniony. Czy ta przypadłość kiedyś zniknie? Czy długo to trzeba leczyć? Pani doktor, a w sumie co to takiego? Lekarz nic nam nie wytłumaczył. Dziękuję z góry za odpowiedź. Mąż używa ZORTAL i AFOBAM.

KOBIETA ponad rok temu

W skrócie rzecz ujmując, Zespół Lęku Uogólnionego (GAD) cechuje się nadmiernym, wręcz chronicznym zamartwianiem się bez zasadnej przyczyny.

Zespół Lęku Uogólnionego bardzo rzadko występuje w "czystej" postaci. Zwykle nakładają się na niego inne zaburzenia, jak np. lęk paniczny czy depresja. Trudno jest stwierdzić, jak długo będzie trwało leczenie, ponieważ jest to zależne od bardzo wielu indywidualnych czynników.

Namawiałabym Pani męża do podjęcia psychoterapii. Leczenie łączone, tj. farmakoterapia połączona z psychoterapią, przynosi najlepsze i najszybsze efekty.