Lęk uogólniony, ucisk głowy i strach przed samodzielnym wyjściem z domu

Wszystkie podane w artykule objawy na temat lęku uogólnionego u mnie się sprawdzają dodatkowo dochodzi uczucie jakbym miała założoną opaskę uciskowo dookoła głowy oraz przerózne lęki np. przed wychodzeniem samodzielnym z domu (mam 19 lat). Czy to może byc skutek tego iż bliska mi osoba została zamknieta w zakładzie karnym i nie potrafię sobie pomoc z tesknota i ciągle się o nią martwie, a do tego dochodza problemy w szkole oraz w domu ? Dziekuje za odpowiedz. Biore xanak od internisty przepisany

Witam. Zachęcam do poważnego przemyślenia swojego leczenia, w następujących aspektach:
1. Leczenie psychiatryczne powinien prowadzić specjalista psychiatra, a nie internista. Na przykład Xanax, który Pani bierze uzależnia i lepiej brać go pod kontrolą kogoś, kto dobrze zna działanie tego leku i wie jakie inne leczenie zastosować, aby się Pani nie uzależniła.
2. Leczeniem pierwszego wyboru w leczeniu zaburzeń lękowych powinna być psychoterapia.
Pozdrawiam

Może zgłosić się Pani do poradni zdrowia psychicznego na NFZ (na stronie NFZ są podane miejsca z najkrótszymi kolejkami) gdzie uzyskałaby Pani diagnozę oraz plan dalszego leczenia. Leki powinien przepisywać psychiatra - nie wolno brać ich bez jego konsultacji!

Witam. Wydarzenie, które Pani opisuje jest bardzo trudne i może być dla Pani dużym źródłem stresu. Niepokój może dotyczyć obaw związanych z samym miejscem przebywania bliskiej osoby, jak również z tęsknoty za nią. Dobrze byłoby gdyby Pani mogła w tej sytuacji skorzystać z pomocy psychologa, który udzieli Pani wsparcia w tej trudnej sytuacji jak również pomoże poradzić sobie sobie z objawami lękowymi, które są dla Pani uciążliwe.