Lek z estrogenem a wczesna ciąża

Witam.
Leczyłam się na brak miesiączki - lekarz stwierdził, że moje endometrium jest za małe i podał mi estrogen w tabletkach (nie mogę przypomnieć sobie nazwy). Po czym okazało się, że wtedy byłam już w ciąży, prawdopodobnie 4-5 tydz, (nie było widać na USG).

Czy te leki bardzo mogą zaszkodzić dziecku?
Bardzo proszę o pomoc, bo strasznie się martwię.

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Preparaty hormonalne (oprócz tych stosowanych w celu podtrzymania ciąży) są w ciąży przeciwwskazane. Teoretycznie, lek taki może niekorzystnie wpłynąć na dziecko. Na szczęście jednak zazwyczaj nie obserwuje się żadnych powikłań, jeśli matka, nieświadoma ciąży, przyjmowała go we wczesnym jej okresie i odstawiła jak tylko się dowiedziała ze jest w stanie błogosławionym. Może Pani więc być spokojna.
Pozdrawiam serdecznie!