Zolafren a schizofrenia paranoidalna

Dzień dobry. Od jakiegoś czasu cierpię na schizofrenię paranoidalną. Bardzo interesuje mnie kwestia leczenia schizofrenii. Po ostatniej konsultacji z lekarzem został mi przepisany Zolafren i tu pojawia się moje pytanie, czy Zolafren to dobry lek na schizofrenie paranoidalną? Chcę się dowiedzieć jak Zolafren dokładnie działa, jak bardzo jest skuteczny i czy został dobrany odpowiednio do mojej choroby? Bardzo proszę o pomoc, bo nie wiem czy powinnam zacząć leczenie Zolafrenem, czy może poszukać zamiennika? Bardzo boję się też ewentualnych skutków ubocznych Zolafrenu. Na co szczególnie powinnam zwrócić uwagę podczas leczenia? Co powinnam kontrolować? Jak duże jest prawdopodobieństwo, że albo Zolafren na mnie nie zadziała, albo przyniesie jakieś negatywne skutki? Z góry dziękuję za każdą odpowiedź. Pozdrawiam.

Jest to lek II (nowszej) generacji. Na ogół jest skutecznym lekiem, ale, jak zawsze w medycynie, są wyjątki. Zawsze indywidualnie dobieramy lek do pacjenta. W trakcie leczenia warto kontrolować masę ciała, stężenie cukru, lipidogram.

Witam,
zolafren to lek antypsychotyczny, stosowany w leczeniu schizofrenii, więc jak najbardziej. Zachęcałabym do wyjaśniania wszelkich wątpliwości związanych z leczeniem z lekarzem prowadzącym. To zrozumiałe, że może mieć Pani pytania i mogą pojawiać się wątpliwości, warto je zgłaszać lekarzowi, pewnie chętnie na nie odpowie. Proszę pamiętać, że to lekarz prowadzący najlepiej Panią zna i to on najlepiej wszystko wyjaśni. Pozdrawiam.

Tak to jeden z najnowocześniejszych leków, ważne jest dobranie dawki i monitorowanie leczenia, potrzebna jest współpraca pacjenta z lekarzem, a choroba będzie w odwrocie