Zapytaj lekarza

7 3 6 , 8 2 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zolafren a schizofrenia paranoidalna

Dzień dobry. Od jakiegoś czasu cierpię na schizofrenię paranoidalną. Bardzo interesuje mnie kwestia leczenia schizofrenii. Po ostatniej konsultacji z lekarzem został mi przepisany Zolafren i tu pojawia się moje pytanie, czy Zolafren to dobry lek na schizofrenie paranoidalną? Chcę się dowiedzieć jak Zolafren dokładnie działa, jak bardzo jest skuteczny i czy został dobrany odpowiednio do mojej choroby? Bardzo proszę o pomoc, bo nie wiem czy powinnam zacząć leczenie Zolafrenem, czy może poszukać zamiennika? Bardzo boję się też ewentualnych skutków ubocznych Zolafrenu. Na co szczególnie powinnam zwrócić uwagę podczas leczenia? Co powinnam kontrolować? Jak duże jest prawdopodobieństwo, że albo Zolafren na mnie nie zadziała, albo przyniesie jakieś negatywne skutki? Z góry dziękuję za każdą odpowiedź. Pozdrawiam.
KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu

Powrót pacjenta oddziału psychiatrycznego do domu

Jest to lek II (nowszej) generacji. Na ogół jest skutecznym lekiem, ale, jak zawsze w medycynie, są wyjątki. Zawsze indywidualnie dobieramy lek do pacjenta. W trakcie leczenia warto kontrolować masę ciała, stężenie cukru, lipidogram.

0

Jest to lek nowej generacji, tolerancja na leki jest indywidualna, leczenie każdym lekiem należy monitorować tzn. oceniać skuteczność oraz natężenie obj. ubocznych.

0

Jest to lek stosowany z powodzeniem i wielu pacjentów. Jeśli lekarz go Pani zapisał- warto mu zaufać.

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0

Witam,
zolafren to lek antypsychotyczny, stosowany w leczeniu schizofrenii, więc jak najbardziej. Zachęcałabym do wyjaśniania wszelkich wątpliwości związanych z leczeniem z lekarzem prowadzącym. To zrozumiałe, że może mieć Pani pytania i mogą pojawiać się wątpliwości, warto je zgłaszać lekarzowi, pewnie chętnie na nie odpowie. Proszę pamiętać, że to lekarz prowadzący najlepiej Panią zna i to on najlepiej wszystko wyjaśni. Pozdrawiam.

Psycholog posiadający specjalizację z psychologii klinicznej oraz neuropsychologii.
0

Tak to jeden z najnowocześniejszych leków, ważne jest dobranie dawki i monitorowanie leczenia, potrzebna jest współpraca pacjenta z lekarzem, a choroba będzie w odwrocie

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy