Lekarz robił mi USG w 5 tygodniu. Dlaczego nie było nic widać?

Witam,
minęło 5 tygodni i 2 dni jak byłam u ginekologa. Robił mi USG. Mówił, że nic nie widać i przepisał mi luteinę, mam przyjść za tydzień.
Czy mam obawy do niepokoju? Ten tydzień bardzo bardzo mi się dłuży i myślę o tym cały czas. Mówił, że też występują ciąże pozamaciczne:(

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Jeśli zaszła Pani w ciążę ok. 14 dnia cyklu, to powinno już być możliwe uwidocznienie w przezpochwowym badaniu USG pęcherzyka ciążowego i pęcherzyka żółtkowego.
Jeśli jednak ma Pani nieregularne lub dłuższe niż 28 dni cykle, to do zapłodnienia doszło zapewne później i nie ma powodów do niepokojenia się na zapas - ciąża może rozwijać się prawidłowo i w następnym badaniu lekarz zaobserwuje wymienione wyżej struktury.
Może Pani również wykonać badanie poziomu beta HCG we krwi. Jeśli wyniesie on powyżej 1500 mIU/ml, to pęcherzyk ciążowy powinien być widoczny. Pomoże to również wykluczyć ciążę ektopową (pozamaciczną).
Pozdrawiam serdecznie!