Leki

Witam,
mam pytanie. Miesiączkę powinnam dostać16.01 ale do tej pory nie dostałam, choć zawsze mam dość regularne. Staramy się o dziecko, lecz nie wiem czy opóźnieniem miesiączki możne być antybiotyk który, dostałam od lekarza jest to ****** (antybiotyk) i ***** (lek o działaniu rozkurczowym).
Pytanie jest takie, czy jeżeli rzeczywiście jestem w ciąży to te leki mi nie zaszkodzą, a możne to być początek 3 tygodnia?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Wspomniane przez Panią leki nie powinny mieć wpływu na długość cyklu. Proszę przeprowadzić test ciążowy. Nie jestem pewna, o który antybiotyk Pani chodzi (zniekształciła Pani co nieco nazwę), tak więc nie mogę ocenić jego wpływu na ciążę. Lek rozkurczowy natomiast nie jest szkodliwy.

Pozdrawiam serdecznie!