Leki a zakrzepica żył wewnętrznych

jakie leki mam brać przy zakrzepicy zył wewnetrznych ? 24.08.13 na badaniu dopplera zył wyszło to : Odcinkowe poszerzenia naczyń powierzchowych kończyn . żyły podkolanowa i pszczelowa tylne kończyny lewej niepodatne na ucisk wypełnione skrzepliną . Żyły podkolanowa i pszczelowa tylne kończyny prawej o zmniejszonej podatnosci na ucisk z obecnościa skrzepliny z cechami częściowej brzeżnej rekanalizacji .Co to znaczy ?ale nie mam pojecia jakie srodku przyjmować zeby ten stan mi nie powrocił ?
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. w badaniu stwierdzono obecność skrzepów krwi z częściową rekanalizacją czyli powstaniem wtórnego światła ( tak jakby w naczyniu) przez które część krwi może przepływać. Co do włączenia odpowiedniego leczenia konieczne jest aby udała się Pani do lekarza. Z pewnością konieczne będzie wykonanie badania krwi oraz oznaczenie układu krzepnięcia.

Trzeba z tym wynikiem udać się pilnie do chirurga najlepiej naczyniowego. Taki stan jest poważny i wymaga agresywnej farmakoterapii z zastosowaniem heparyn drobnocząsteczkowych z następowym leczeniem antykoagulantami doustnymi. O wszystkim zadecyduje chirurg po bezpośrednim badaniu i analizie wyniku badania dopplerowskiego. Wszystkie leki są dostępne tylko na receptę, więc w żaden sposób nie da się tego stanu leczyć samemu.