Lęki, depresja i objawy somatyzacyjne

Witam. Doprecyzuję zapytanie: leczę się z z. lękowo-depresyjnego z objawami somatyzacyjnymi i napadmi lęku. Przyjmuję SSRI 20mg Escitalopram. Doraźnie przyjmuję 10mg Rudotel na na stan lękowy. Źle się po nim czuję. Czy mogę z dnia na dzień zmienić go na Zomiren 0.5 mg SR? Kuracja zalecona przez psychiatrę.

Witam Pana,

Jesli przyjmuje Pan lek doraźnie (rozumiem przez to, że nie codziennie, a jedynie okazjonalnie, w przypadku napadu lęku) wtedy może Pan powrócić do poprzedniego proparatu czyli alprazolamu. Podczas 2-4 tygodni terapii escitalopramem napady paniki powinny ustąpić.

Pozdrawiam!