Zapytaj lekarza

7 4 2 , 5 2 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Lęki, depresja i objawy somatyzacyjne

Witam. Doprecyzuję zapytanie: leczę się z z. lękowo-depresyjnego z objawami somatyzacyjnymi i napadmi lęku. Przyjmuję SSRI 20mg Escitalopram. Doraźnie przyjmuję 10mg Rudotel na na stan lękowy. Źle się po nim czuję. Czy mogę z dnia na dzień zmienić go na Zomiren 0.5 mg SR? Kuracja zalecona przez psychiatrę.
MĘŻCZYZNA, 35 LAT ponad rok temu

Jak przekonać osobę z depresją do wizyty u psychiatry?

Depresja to choroba cywilizacyjna. Wciąż jednak nie jest to dobrze znana choroba. Obejrzyj film i poszerz swoją wiedzę o depresji. Dowiedz się, jak przekonać osobę z depresją do wizyty u specjalisty.

Witam Pana,

Jesli przyjmuje Pan lek doraźnie (rozumiem przez to, że nie codziennie, a jedynie okazjonalnie, w przypadku napadu lęku) wtedy może Pan powrócić do poprzedniego proparatu czyli alprazolamu. Podczas 2-4 tygodni terapii escitalopramem napady paniki powinny ustąpić.

Pozdrawiam!

Specjalistka w dziedzinie psychiatrii, seksuolog oraz psychoterapeuta. Posiada uprawnienia Fellow of the European Board of Sexual Medicine nadane przez Europejskie Towarzystwo Medycyny Seksualnej ESSM. Związana z Instytutem Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy