Leki i depresja a możliwość ciąży

Witam.Bardzo prosze o pomoc.Mam bardzo silną depresję,zadaje sobie ból i myślę i planuję jak odebrać sobie życie.Nienawidze siebie i życia.Psychiatra wczoraj wypisał mi leki;parogen i trittico.Jest jeden problem,wytrzymuje się od zakupu gdyż obawiam się że jestem w ciąży.Na zrobienie testu muszę poczekać conajmniej tydzień.Czuję się coraz gorzej,czuję że kolejnego tygodnia mogę nie dożyć.Nie wiem co robić?Brać chociaż malutka dawke przez tydzień a potem zrobić test czy nie brać ...nie ufam sobie

W przypadku myśli a zwłaszcza planów samobójczych absolutnym i pilnym priorytetem jest zapewnienie pacjentowi bezpieczeństwa, tak aby w razie utraty kontroli nad tendencjami samobójczymi nie targnął się na swoje życie. W takich sytuacjach wskazane jest natychmiastowe zgłoszenie się do najbliższego szpitala/oddziału psychiatrycznego lub do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Wówczas istnieje możliwość natychmiastowego wykonania testu ciążowego i wdrożenie szybkiej i intensywnej terapii przeciwdepresyjnej.

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza