Lęki i natręctwa związane z obecnością duchów

Witam, mam pewien problem-nie radzę sobie z lękami od dziecka-boje się dusz, codziennie słyszę lekkie pukania w meble, czuje czyjas obecność.. Mam tak odkąd tylko sięgnę pamięcią.. Nic mi nie pomaga, najgorsze jest to, że nie wyobrażam sobie nocy bez zapalonego światła, krępuje mnie to.. Oczywiście wszystko dzieje się, kiedy śpię sama, kiedy śpię z chłopakiem jest wszystko w porządku. Nie wiem co robić.. Próbowałam juz słuchania muzyki przed snem i innych uspakajajacych metod, ale nic nie dziala

Dzień dobry,

co oznacza stwierdzenie "nic nie pomaga"? Czy konsultowała się Pani z lekarzem psychiatrą lub psychologiem? Jeśli nie korzystała Pani z profesjonalnej pomocy proponuję zgłosić się do lekarza psychiatry/psychologa.
Proszę pamiętać, że odpowiednia farmakoterapia (leki zalecone przez lekarza psychiatrę, jeśli będzie taka potrzeba) oraz zastosowanie psychoterapii pozwala na polepszenie jakości życia.

Witam.
Wczytując się w to co Pani napisała uważam, że sprawa wymaga dokładniejszej konsultacji psychologicznej, celem rozpoznania najlepszej metody terapii.
Pozdrawiam