Lęki i problemy z zaśnięciem oraz przeziębienie i zapalenie oskrzeli u dziecka

Witam, Mój 10 letni syn niedawno obejrzał w internecie film o seryjnym mordercy Jeffie ( postać fikcyjna) od tamtej pory ma lęki i problemy w zaśnięciu oraz utrzymaniem snu. Byłem z nim 3 razy u psychologa troszkę to pomogło ale nie ustąpiło. Po raz 2 przez miesiąc syn zachorował najpierw przeziębienie teraz zapalenie oskrzeli. Myślę, że to może być spowodowane obniżeniem odporności w skutek braku snu i regeneracji. Jakie leki mógłbym mu podać ( waga 40kg) aby łatwiej zasypiał?

Dzień dobry,

Myślę, że lepszym pomysłem jest kontynuowanie spotkań z psychologiem, niż podawanie dziecku leków na sen. Ponadto, proszę bardziej zwracać uwagę na treści, jakie syn ogląda w internecie.

Witam Pana Serdecznie,

Z tym pytaniem zapraszam Pana do kontaktu z pediatrą, który zna i prowadzi Pana syna.

Z mojej strony zamiast leku na sen, polecam wprowadzenie ciekawej, (wspólnie - Pana z synem) aktywności fizycznej, na powietrzu (oczywiście, kiedy stan powietrza w Krakowie jest do przyjęcia).

Wskazana temperatura w sypialni 20-21 C.
I przestrzeganie stałych, systematycznych godzin przeznaczonych na sen.

Proszę poeksperymentować.

Życzę Panom dużo radości z aktywności fizycznej,
Irena Mielnik-Madej