Lęki, kołatanie serca, drżenie rąk i szczęki po odstawieniu leku Elicea

Witam,przez 1,5 roku zażywałam lek Elicea - przepisał mi go lekarz neurolog na ciągłe bóle głowy.Nie wiem jaki związek ma ten lek z bólami głowy, ale zaryzykowałam.Miesiąc temu odstawiłam Eliceę i czuję się strasznie, ciągle czuję jakieś dziwne lęki,kołatanie serca nawet przez pół dnia, drżenie rąk i szczęki,przez co nie jestem w stanie rozmawiać z ludźmi,wole tego unikać.Nigdy czegoś takiego nie miałam.Czy to minie?Czy po elicei mogłam nabyć te wszystkie objawy i będę chora na lęki?

Czasami gwałtowne odstawienie leku przeciwdepresyjnego powoduje krótkotrwały zespół odstawienny, który jednak po miesiącu powinien ustąpić. Zależy też od przyjmowanej dawki leku.
Neurolog przepisując Eliceę mógł podejrzewać u Pani nerwicę lękową lub coś z tego kręgu.
Proponuję udać się na konsultację do psychiatry. Tylko specjalista ustali pochodzenie Pani dolegliwości i jeśli trzeba wdroży odpowiednie leczenie i ewentualnie psychoterapię.
Proszę też oznaczyć poziom hormonów tarczycy i elektrolitów w tym wapnia zjonizowanego.

Dzień dobry,

Proszę znaleźć w swojej okolicy psychoterapeutę i/lub psychiatrę, którzy wyłącznie w kontakcie osobistym mogą zdiagnozować Pani dolegliwości a następnie zaproponować odpowiednie - jeżeli będzie konieczne - leczenie (psychoterapia i/lub farmakoterapia). Pomoc może Pani uzyskać np.: w Poradni Leczenia Nerwic, Poradni Zddrowia Psychicznego lub prywatnie.

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Dzień dobry,
proponuję skonsultować to ze lekarzem swoim lekarzem lub skontaktować się z innym psychoterapeutą/psychiatrą, który oceni Pani stan i zaproponuje skuteczne oddziaływania. Pozdrawiam
Monika Prus