Leki na bezsenność i depresję

Cierpię na depresję. Biorę Brintellix 10 mg 1,5 tabl. rano od 2 miesięcy (jutro zacznę trzecie opakowanie). Wybudzam się w nocy kilka razy i nie mogę zasnąć. Mój lekarz przepisał mi dziś dodatkowo Trittico 75 mg 2/3 tabl. na noc. Po jakim czasie będę mogła spać przez kilka godzin normalnie? Cały czas utrzymują się objawy depresji, nie mam siły stać z łóżka, nic mnie nie cieszy, każda wykonana czynność to dla mnie ogromny wysiłek. Czy Brintellix powinien już poprawić mój nastrój po 2 miesiącach?
KOBIETA, 47 LAT ponad rok temu

Dziecko autystyczne w przedszkolu

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu? Obejrzyj film i dowiedz się więcej o przebywaniu dziecka autystycznego w przedszkolu.

Dzień dobry,

Najlepsze efekty leczenia depresji przynosi połączenie psychoterapii oraz farmakoterapii.
Każdy z nas indywidualnie reaguje na leki, wszelkie sprawy z tym związane proszę zgłaszać lekarzowi psychiatrze.
Proszę też się zastanowić nad terapią indywidualną i ewentualną konsultacją u psychoterapeuty.

Psycholog w trakcie 4-letniego szkolenia z psychoterapii psychoanalitycznej osób dorosłych.
0

Bardzo Pani cierpi. Z Pani opisu wynika, że leki coraz mniej wyciszają objawy depresyjne. To taki moment, w którym może warto skorzystać z leczenia na oddziale psychiatrycznym, a po dobraniu nowych leków niezbędna jest psychoterapia. Musiało się wydarzyć w Pani życiu coś trudnego, co uruchomiło nastroje depresyjne. Prawdopodobnie przed Panią jest długoterminowa psychoterapia, minimum raz w tygodniu przez dłuższy okres czasu.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty