Leki na nadciśnienie a erekcja

Witam. Mam 50 lat. Biorę tabletki na obniżenie ciśnienia już około 15 lat. Jak to bywa, tabletki leczą, normują ciśnienie lecz negatywnie wpływają na kondycje seksualną. Mam troszkę problemy z erekcją. Oprócz tego od jakiegoś czasu muszę 1 raz, niekiedy 2 razy w nocy oddawać mocz. Proszę o poradę i pomoc, czy stosując np. leki wydawane bez recepty pozbędę się teogo problemu, a może jakieś inne środki? Proszę o odpowiedź, pozdrawiam - Jan.

Lek. Marcin Buczek

Szanowny Panie!

Jeżeli leki obecnie stosowane przez Pana do leczenia nadciśnienia tętniczego ograniczają Pana potencję, powinien Pan zapytać lekarza, który Pana leczy, czy nie można zastąpić tych leków innymi. Oczywiście nie zawsze jest to możliwe, ale warto spróbować.
Leki na łagodny przerost prostaty prawdopodobnie powinny Panu pomóc, warto jednak najpierw udać się na badanie do urologa w celu wykluczenia groźniejszych chorób prostaty.