Leki na odchudzanie dla 7-latka

Dzień dobry.Czy dziecko 7 letnie ważące 40 kg może przyjmować leki na odchudzanie aby zmniejszyć tym samym apetyt?

Milena Lubowicz

Dziecko w tym wieku nie powinno przyjmować leków na odchudzanie. Działają one zwykle w ten sposób, że utrudniają przyswajanie np. tłuszczów. Zmniejszenie przyswajania substancji odżywczych może doprowadzić do niedoborów np. witamin. U dziecka potrzebna jest zmiana nawyków żywieniowych, tylko woda do picia, żadnych soków, żadnych słodkich przegryzek. Najlepiej, żeby nawyki żywieniowe zmieniła cała rodzina. Dzieci najwięcej uczą się patrząc na rodziców. Poza tym dużo ruchu i koniec z siedzeniem przed telewizorem/komputerem.
Pozdrawiam