Leki na pobudzenie apetytu po leczeniu choroby nowotworowej prostaty

jestem po operacji prostaty 8rok, przerzuty do kości, po radioterapii i chemioterapii, wyhamowany wzrost PSA (lek ZYTIGA), schudłem 13kg do wagi 66,5kg przy wzroście 174, lekarz prowadzący przypisał mi megace 240 na pobudzenie apetytu, pytanie: 1/ czy to nie spowoduje wzrosty guzów nowotworowych, 2/ a może jakieś suplementy czy jakieś sterydy. Za poradę dziękuję, Ryszard.

Około 75 % chorych z zaawansowaną chorobą nowotworową wymaga stałego leczenia przeciwbólowego.
Podstawą leczenia bólu jest ocena jego przyczyny.
Ból może być wywołany:
uciskiem i uszkodzeniem tkanek otaczających spowodowanym przez guz lub przerzuty,
naciekaniem okolicznych nerwów, tkanek miękkich, kości, narządów wewnętrznych,
jako wynik zabiegu operacyjnego
zastosowanej radio i chemioterapii
polekowej polineuropatii
zaburzeniami czynności sąsiednich i odległych narządów.
Chorobie nowotworowej często towarzyszą zaburzenia snu i depresja, które wpływają na poziom odczuwania bólu.

Czasami, mimo odpowiedniego leczenia przeciwbólowego może wystąpić ból przebijający lub ból końca dawki.
W leczeniu bólu nowotworowego opracowano schemat postępowania zwany „drabiną analgetyczną”. Przestrzeganie zasad drabiny analgetycznej pozwala na skuteczne leczenie u 70–90 % chorych z bólami nowotworowymi.
W leczeniu bólów nowotworowych powszechnie stosuje się również leki przeciwpadaczkowe, przeciwdepresyjne oraz inne metody: blokady neurolizy leczenie paliatywne.
http://instytutleczeniabolu.pl/47/bol-nowotworowy