Leki na przyspieszenie procesu schodzenia opuchlizny

1,5 tygodnia temu miałam remont generalny lewej zatoki szczekowej metodą Caldwell-Luca a w ostatni czwartek zdjęcie szwów. Całą zatoka jest jeszcze opuchnieta-podobno ok.2 tygodni. Co mogę zrobić, np.jakie leki brać,aby przyśpieszyć proces schodzenia opuchlizny.

Po operacji taką metodą obrzęk może dotyczyć wielu miejsc. Pani chodzi prawdopodobnie o skórę i tkanki nad przednią ścianą zatoki - czyli pod okiem. Proszę stosować chłodne okłady i ewentualnie okłady z kwasu bornego. Jeśli obrzęk jest duży to leki wypisać może po konsultacji lekarz.