Zapytaj lekarza

7 4 2 , 8 6 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Leki na zapalenie pochwy a zapłodnienie

Mam do zaaplikowania 6 kapsulek dopochwowych leku macmirror complex 500, tu pojawia sie moje pytanie czy moge zastosowac je od 4-10 dnia cyklu a od 13 dc starac sie o dziecko? Czy to jakos wplynie na ewentualne zaplodnienie? Badz jeslibym aplikowala je nie wiedzac czy jestem w ciazy to czy to jakos wplywa wtedy? Zapomnialam zapytac lekarza o to a planujemy dziecko. Mam lekkie zaoelnie pochwy dlatego ten lek. Jak wplywa na plod. Z lekarzem sie skontaktuje ale dodpiero za pare dni gdyz wyjechal.
KOBIETA ponad rok temu

Jak wykonać test owulacyjny?

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Należy pamiętać, że żadne leczenie – stosowane miejscowo maści, globulki dopochwowe, doustne leki przeciwgrzybicze – nie prowadzą do trwałego usunięcia zarodników Candida albicans z organizmu kobiety. Leczenie służy jedynie zniwelowaniu objawów grzybicy. Grzybicy pochwy nie wolno jednak lekceważyć, zwłaszcza w ciąży lub bezpośrednio przed nią. W czasie ciąży należy pamiętać o ostrożnym stosowaniu leków doustnych i to na wyraźne wskazanie ginekologa. Najczęściej w leczeniu grzybicy pochwy w tym okresie stosuje się właśnie globulki z nystatyny.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Nie powinno się współżyć w czasie aktywnego stanu zapalnego.
A tym bardziej nie powinno się wtedy współżyć w celach reprodukcyjnych, czyli bez prezerwatywy.
Z wielu względów...
Pozdrawiam.

Specjalista psychiatrii i seksuologii z wieloletnim doświadczeniem w tych dziedzinach. Pełnił funkcję Konsultanta Regionalnego Medycyny Seksualnej. Członek założyciel Polskiego Towarzystwa Terapeutycznego oraz członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej, Europejskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej i Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy