Leki przeciwdepresyjne a przytycie

Biorę tabletki przeciwdepresyjne i bardzo przytylam ,co jest powodem ze tyje i czy jest mozliwe abym schudla biorac te tabletki?

Przybieranie na wadze może w takiej sytuacji być spowodowane: brakiem aktywności ruchowej, niekorzystnymi nawykami dietetycznymi i/lub przyjmowaniem leków o potencjale wzmagania apetytu i powodowania przyrostu masy ciała. Postępowanie powinno być wielokierunkowe: aktywizacja ruchowa, korekty dietetyczne i zmiana farmakoterapii (wdrożenie leku nie powodującego ryzyka przytycia.