Leki przeciwlękowe przy laktacji

Czy sa bezpieczne leki przeciwlekowe przy laktacji.Dziecko ma 13miesiecy,ale bardzo zalezy mi na karmieniu.Czytalam,ze sertralina jest dozwolona.Pzdr.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Absolutnie nie wolno stosować sertraliny podczas karmienia piersią. Karmienie piersią po ukończeniu 1r.ż. przez dziecko nie ma udowodnionych naukowo korzyści. Może więc warto pomyśleć o odstawieniu dziecka od piersi i rozpoczęciu leczenia?

Witam,
przy karmieniu zalecana jest paroksetyna; jednak najważniejsze jest aby omówić zasady przyjmowania leku z lekarzem prowadzącym, nie polecam brania jakiegokolwiek leku na własną rękę.
pozdrawiam