Leki przeciwzapalne i przeciwbólowe a układ krążenia

Czy w przewlekłym , niebakteryjnym zapaleniu prostaty można stosować NAPROKSEN ? Diklofenak , który mi bardzo pomaga niestety wpływa na leki hipotensyjne, które też muszę zażywać. Mam bowiem łagodne nadciśnienie. A może są leki p/zapalne i p/bólowe które nie mają wpływu na układ krążenia ? Bardzo proszę o odp..
ponad rok temu

Jak wygląda zabieg wszczepienia by-passów?

By-passy, czyli pomosty aortalno-wieńcowe, stosowane są podczas wystąpienia zaawansowanej choroby wieńcowej i w niektórych przypadkach zawału serca. Prof. Andrzej Biederman wyjaśnia, jak wygląda taki zabieg i czy w każdym przypadku ma taki sam przebieg.

Lek. Rafał Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Naproksen i diklofenak mają podobne przeciwwskazania i u osób z nadciśnieniem powinny być zażywane pod kontrolą lekarza (co nie oznacza, że są całkowicie przeciwwskazane).
Uznany za bezpieczny przy nadciśnieniu tętniczym jej metamizol, dostępny np. w tabletkach Re-algin

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wśród jego zainteresowań znajduje się kardiochirurgia, chirurgia ogólna, medycyna tropikalna. Obecnie odbywa rezydenturę z chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum UJ w Krakowie.
0

Przeciwwskazania do stosowania niesterydowych leków przeciwzapalnych w nadciśnieniu tętniczym są względne Wpływ leczenia p. zapalnego na terapię nadciśnienia tętniczego zależy m.in. od czasu prowadzonej terapii p. zapalnej, zaawansowania choroby nadciśnieniowej oraz stosowanych leków hipotensyjnych. Niestety NLPZ ( leki p. zapalne) wpływają na większość stosowanych w leczeniu nadciśnienia leków. W najmniejszym stopniu na blokery kanałów wapniowych i leki o tzw. działaniu ośrodkowym. Oksykamy czyli m.in. naproksen zmniejszają skuteczność stosowanej terapii hipotensyjnej podobnie jak diklofenak. Są wprawdzie leki p. zapalne, które nie wpływają lub modyfikują nieznacznie działanie leków hipotensyjnych takie jak np. paracetamol lub tramadol. Leki te jednak najczęściej nie nadają się do terapii przewlekłej. Najrozsądniej jest jednak zgłosić się do lekarza, który powinien dostosować w sposób optymalny leczenie hipotensyjne do leczenia p. zapalnego.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy