Lęki przed zatrzymaniem akcji serca

Witam, cierpię na nerwicę lękową, lęk przed zatrzymaniem serca, jak wypije sobie wieczorem częściej 1-2 piwka, po których lęk mija i zasypiam momentalnie, nic mi się nie pogorszy?

Alkohol nie jest dobrym lekiem na żadne dolegliwości mimo, że czasem może dawać taką złudną iluzję. Proszę skonsultować taki stan rzeczy ze swoim psychiatra lub terapeutą. Zapewne potwierdzą, że uciszanie lęków alkoholem to droga na skróty, która może okazać się bardzo niebezpieczna.

Dzień dobry, moim zdaniem wypijanie 1-2 piw wieczorem w celu "zniwelowania" lęku nie jest dobrym rozwiązaniem, dodatkowo może się pan uzależnić od alkoholu. Więc odpowiadając na pana pytanie - tak, może się coś pogorszyć. Zachęcam raczej do kontaktu ze specjalistą psychologiem. Pozdrawiam.