Leki stosowanie w terapii HIV

Witam. Czy leki typu Prezista nie mają zamienników? Słabszych? Czuje, że nie potrzebuje tak silnego leku. Może inny jakis. Do tego od 14 dni biore biseptol 960 x 2 tabletki dziennie. Masakra i Truvada? Nie mogę wspomnieć o Norvir ... Terapie HIV to masakra.

Lek. Bartosz Małek

Szanowny Panie,
Terapia antyretrowirusowa często jest związana z występowaniem różnych działań niepożądanych. Wybór leku zależy przede wszystkim od oporności wirusa oraz oddziaływania leku na pacjenta. W Pana przypadku wymagana jest konsultacja u lekarza prowadzącego - proszę mu wspomnieć o swoich dolegliwościach.