Lęki u 19-latki a problemy w szkole

Mam lęki, czasem przez to, nie chodzę do szkoły bo to właśnie wtedy czuję się najgorzej, potrafię przez cały dzień w szkole bardzo się stresować że aż czuję się w innym świecie, nie wiem co się w okół mnie dzieje. Chodzę do szkoły w kratkę i grozi mi nieklasyfikowanie. Jestem załamana i nie mogę przezwyciężyć swojego lęku. Czasem jednak ten lęk mija i czuję się naprawdę świetnie, ale on prędzej czy później powraca. Co robić?

Koniecznie iść do psychologa. Taka bezradność może się pogłębiać i męczyć przez całe życie, na które taki lęk wpływa bardzo negatywnie.
Pozdrawiam.

Witam,

Proszę jak najszybciej skorzystać z pomocy psychiatry, który posiada również ukończoną szkołę psychoterapeutyczną - zapewni to szybką i skuteczniejszą pomoc, która teraz jest konieczna.

Pozdrawiam,

Małgorzata Mazurek

Witaj!
Problem, który przeżywasz to prawdopodobnie lęk. Być może jest to lęk społeczny być może inny rodzaj - trudno na podstawie tego opisu ocenić to dokładnie. Pamiętaj, że tym co wzmacnia lęk jest unikanie. Im częściej unikasz szkoły, tym większy będziesz czuła lęk przed nią. Polecam terapię poznawczo-behawioralną - jest niezwykle skuteczna w leczeniu tego problemu. Warto tez poczytac w internecie, jak można samodzielnie pokonać lęk. Ja polecam tez książkę "Lęk i fobia" wyd. WUJ.

Pozdrawiam i życzę powodzenia!
Marta Dziekanowska
www.integral.com.pl
https://martadziekanowska.wordpress.com/

Witam,

Wygląda na to, że opisany lęk bardzo destrukcyjnie wpływa na Pani życie, może nawet pokrzyżować Pani plany życiowe związane z edukacją. Dlatego ważne jest, żeby zając się tą sprawą zanim do tego dojdzie.
Zachęcam Panią do kontaktu z psychologiem/psychoterapeutą w celu pracy nad tym problemem. Najwyraźniej próby poradzenia sobie z problemem na własną rękę nie pomogły.

Pozdrawiam,
Elwira Chruściel