Lęki związane ze szkołą u dziecka

Dzień dobry. Moja córka ma myślę, że poważny problem. Jak dotąd była świetną uczennicą. Ostatnio natomiast podłamała się psychicznie. Płacze nad książką, mam wrażenie, że się boi, że jej nie pójdzie. Dodam tylko, że to ona stawia sobie takie wymagania. Ja osobiście uważam, że gdyby wzięła się w garść wszystko byłoby dobrze. Wszelkie próby rozmów z nauczycielami, pedagogiem i mną i mężem nie przynoszą rezultatów. Zresztą relacje moje i córki nie są za dobre. Chodzi ona do 2 gimnazjum. Pomóżcie.

Mgr Magda A. Pytlok

Witam serdecznie!

Zdecydowanie sytuacja jest niepokojąca. Tak silna zmiana w zachowaniu młodej dziewczyny na pewno ma jakieś przyczyny. Proszę przekazać córce jak bardzo Pani na niej zależy, spróbować przekazać że jeśli będzie miała problem zawsze może przyjść do Pani lub męża (albo kogoś z rodziny komu ufa). Będziecie się starać jej pomóc w każdej sytuacji. Jeśli to nie pomoże (trzeba okazać sporo cierpliwości i czułości) lub objawy by się nasilały dobrze byłoby skorzystać z pomocy psychologa, prywatnie lub z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej lub Poradni Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży.

Pozdrawiam.

Witaj. Proponuję abyś udała się z córką i sobą do terapeuty rodzinnego. Myślę, że dobrze w tym wypadku pomyłby pedagog :)

Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego!
MOJE USŁUGI
http://psychopedagog.eu
PSYCHOBLOG
http://blog.psychopedagog.eu
FANPAGE - FACEBOOK
http://facebook.com/gabinetdawidkk/
KONSULTACJE I TERAPIE PRZEZ INTERNET
http://psychopedagog.eu/terapia-online/

Dzień dobry.Pani córka weszła w wiek nastoletni, czyli burzy hormonów, huśtawek emocjonalnych, zachowań, czy zarzutów głównie pod adresem rodziców i dalej wszystkich dorosłych z najbliższego otoczenia i w szkole. Nie wszystkie zachowania są atakiem na Panią personalnie i nie należy ich tak traktować.W momencie, gdy Pani sobie przypomni swój okres nastoletni i swoje lęki z tego czasu, dopiero wówczas zaczną się relacje wasze stabilizować.Córka przeżywa lęki związane z okresem dojrzewania i są one bardzo silne, z tego co Pani pisze, to one blokują ją przed skupieniem się na nauce.