Lekka depresja z dużymi stanami lękowym

Cierpię na lekką depresję z dużymi stanami lękowymi nie mogę spać w nocy zapisano mi lek o nazwie trittico cr ale mimo zażycia całej tabletki tzn.75 mg dalej nie śpię co robić męczę się już trzecią noc proszę o odpowiedz pozdrawiam

Występowanie lęków i bezsenności w przebiegu depresji jest dość częstym zjawiskiem. Wówczas należy ocenić nasilenie objawów depresyjnych i lękowych oraz bezsenności. Stosownie do wyników badania psychiatrycznego wdrażamy odpowiednie leki o działaniu przeciwdepresyjnym i przeciwlękowym, optymalnie z grupy substancji o potencjale promującym sen. Oprócz wyboru leku ważna jest też jego dawka i pora przyjmowania (np. Trittico w dawce 75 ma głównie działanie promujące sen, bez wyraźnego efektu przeciwlękowego i przeciwdepresyjnego). Proponuję aby się Pani zgłosiła do swojego lekarza prowadzącego lub do lekarza psychiatry w celu weryfikacji leczenia i dokonania odpowiednich zmian w tym zakresie, tak aby efektywnie opanować leki i uzyskać dobry sen.