Lekki krwawienie w czasie stosowania pigułek antykoncepcyjnych

Od 8 miesięcy biorę tabletki Vibin, ściśle przestrzegam wszystkich zasad- biorę je dosłownie co do minuty, nie zdarzyło mi się przyjmować jakichkolwiek lekarstw w tym czasie, nie wystąpiła u mnie nigdy biegunka ani wymioty (słowem- nie dopuszczam do sytuacji, w której mogłoby dojść do zapłodnienia). Po ostatnim rozpoczęciu blistra zauważyłam w 8 dniu jednorazowe kilka kropel krwi, co to może oznaczać? Dodam, że dwa dni wcześniej kochałam się z partnerem (nie skończył we mnie).

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Podobne objawy mogą pojawiać się w trakcie stosowania antykoncepcji. Jest to wynik działania hormonów.