Lekkie plamienie z pochwy

Zauważyłam u siebie lekkie plamienie z pochwy (do okresu brakuje mi jeszcze około 8-10 dni). Czy może być ono spowodowane intensywnymi pieszczotami palcami, mającymi miejsce około dzień wcześniej? Ostatni raz byłam u ginekologa w sierpniu, więc chyba można wykluczyć nadżerkę? USG miałam robione w styczniu tego roku. Dodam jeszcze, że odkąd na przełomie lipca i sierpnia odstawiłam tabletki, to zauważyłam u siebie plamienie, występujące bezpośrednio po okresie i trwające nawet do 5 dni. W sierpniu miałam robioną morfologię i badanie na poziom hormonów, a także cytologię. Wszystko było w idealnym porządku. Muszę przyznać, że lekko się niepokoję.

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Nie sądzę, żeby pieszczoty wywołały plamienie. Nadżerka mogła powstać w przeciągu ostatnich trzech miesięcy, ale przyczyną problemu są raczej zaburzenia hormonalne. Nie ma powodu do dużego niepokoju, ale na pewno powinna Pani udać się do lekarza, żeby ten wdrożył diagnostykę.

Pozdrawiam!