Lekkie zgrubienie pod pachą

od 3 dni czuje lekkie zgrubienie pod pachą dokładnie w tym miejscy zaznaczonym http://www.echirurgia.pl/sutek/choroby_sutka.htm numerem 7. Gdy dotykam boli jakbym miała siniaka. Jestem tydzień przed okresem. mam 18lat. Mam sie niepokoic?
18 LAT ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Konsultacja lekarska jest jak najbardziej uzasadniona w tym przypadku. Powiększenie węzłów chłonnych i tkliwość tych węzłów może sugerować przyczynę zapalną, ale należy także wykluczyć inne przyczyny. W celu diagnostyki może zostać wykonane badanie lekarskie piersi i okolicy pachy, badanie USG, a także oznaczenie markerów stanu zapalenia np oznaczenie CRP we krwi. Najważniejszy jest wywiad a także badanie fizykalne wykonane przez lekarza.