Zapytaj lekarza

7 4 2 , 2 7 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Lekko obniżone granulocyty obojętnochłonne oraz zachwiany stosunek ilości limfocytów do granulocytów

Witam, właśnie dzisiaj odebrałam wyniki i są trochę niepokojące dla mnie. Do lekarza jestem zarejestrowana po świętach i potrzebuję porady. Bardzo proszę o pomoc. Oto moje wyniki (te spadki i powyżej normy): HCT 35,2, RBC 3,86, HGB 12,3, LYM 51,5, NEUT 1,7, NEUT 39,4, GLUKOZA W SUROWICY 85. MOCZ: PASEMKA ŚLUZU - DOŚĆ LICZNY W POLU WIDZENIA, LEUKOCYTY OBECNE W POLU WIDZENIA 0-2. Dziękuję i pozdrawiam, Ola.
ponad rok temu

Co o naszym zdrowiu mówi żywa kropla krwi? [Specjalista radzi]

Krew może wiele powiedzieć o naszym zdrowiu, a jeszcze więcej świeżo pobrana, która natychmiast trafia pod mikroskop. Pozwala nam to określić, czy organizm jest zakwaszony, ma odpowiedni poziom wolnych rodników, nie jest obciążony toksynami, pasożytami czy grzybami.

Witam!

Zawsze należy podawać wartości wszystkich parametrów morfologii krwi, jakie widnieją na wydruku, gdyż nie jest możliwa interpretacja tylko pojedynczych wyników.

Jedyne, co można powiedzieć, to że lekko obniżona jest liczba granulocytów obojętnochłonnych oraz zachwiany jest stosunek ilości limfocytów do granulocytów. Obraz taki może odpowiadać infekcji wirusowej - nie znam jednak bezwzględnej ilości limfocytów. Najprawdopodobniej trzeba będzie powtórzyć badanie za jakiś czas, dodatkowo wykonując rozmaz ręczny krwi. Liczba czerwonych krwinek i hematokryt obniżone są nieznacznie, jednak także wymagają obserwacji.

Stężenie glukozy we krwi jest prawidłowe. Liczba leukocytów w badaniu osadu moczu, jak również liczne pasemka śluzu nie są patologią i nie powinny budzić Pani niepokoju.

Pozdrawiam.

Lekarz w Pododdziale chorób wewnętrznych w Szpitalu Czerniakowskim w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy