Lekko opuchnięta powieka, asymetria oczu i czerwona plama na powiece u 2-miesięcznego dziecka

Witam, chciałam zapytać co może być przyczyną następujących objawów u 2 miesiecznego chłopoczyka karmionego tylko piersią: urodzil sie z lekko czerwona plamka na lewej powiece, i ponoc mial rumien na twarzy ktory z czasem zniknol, obserwuje lekko spuchnieta lewa powieke czerwona, i mam wrażenie że ta powieka opada, oczko ma inny ksztalt od prawego, dzis jednak na prawej powiece pojawilasie taka czerwona plama i tez jakby powieka jesgt lekko spuchnieta. dziecko bardzo czesto ulewa

Milena Lubowicz

Opadanie jednej powieki i inny kształt oczu może być wskazaniem do wizyty u neurologa. Proszę udać się do lekarza pediatry, który dziecko zbada i oceni czy ta asymetria jest wyraźna.
Pozdrawiam